Cenne z natury – konkurs

Szanowne Autorki – Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich!

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu “Cenne z Natury”. Decyzja nie była łatwa, ponieważ w każdej pracy było widać mnóstwo zaangażowania i miłości dla lokalnej przyrody. Po długich naradach wyłoniłyśmy trzy koła, które zostaną nagrodzone profesjonalną sesją zdjęciową. Laureatki to:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Przyjaciele Węgrzc za pracę “To marzenie jest do spełnienia”
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Doboszowicach za pracę “Ukryte piękno”
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Łapszance z  pracę “Potok Łapszanka i jego niedocenione piękno”

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia! Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie konkursem. W najbliższych tygodniach przedstawimy zwycięskie prace na naszej stronie internetowej  www.wkolenatury.pl oraz na Facebooku Fundacji Rzecz Społeczna. 

Skontaktujemy się z Laureatkami w celu ustalenia szczegółów związanych z sesją fotograficzną.

Wszystkie koła, które wzięły udział w konkursie, otrzymają pamiątkowy dyplom w wersji elektronicznej.

Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do pozostania z nami W kole natury – w programie będzie jeszcze wiele możliwości do działań proekologicznych.

Pozdrawiamy 

Zespół projektu


————
Konkurs zakończony

Z okazji Dnia Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk, który obchodzimy 19 września zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie “Cenne z natury”. Konkurs jest organizowany przez Fundację Rzecz Społeczna w ramach projektu “W kole natury”

Celem konkursu jest ukazanie cennych przyrodniczo miejsc, takich jak dzikie siedliska, ostoje przyrody, które znajdują się wokół nas, a często pozostają niezauważone, niedoceniane, a nawet niszczone. Bioróżnorodne łąki, pola, lasy i zagajniki, rzeki, potoki i stawy — wszędzie tam tętni życie. Pokażmy piękno naszej rodzimej przyrody, obudźmy wśród ludzi potrzebę zadbania o to, co cenne, ale bardzo kruche. Dzięki udziałowi w konkursie wiedza o tych wyjątkowych miejscach z Waszej okolicy nie zginie, a mieszkańcy będą mogli docenić piękno i wartość miejsca, w którym żyją.

Nagrodą w konkursie jest profesjonalna sesja zdjęciowa dla trzech Kół Gospodyń Wiejskich.

Konkurs polega na udokumentowaniu w dowolnej formie ważnego przyrodniczo miejsca w najbliższej okolicy. Zdjęcie dzikiej łąki, rysunek przedstawiający siedlisko ginących gatunków, które wymagają ochrony, opowiadanie o zagajniku, gdzie schronienie znajdują zwierzęta, obraz malowany haftem, a może coś innego? Forma nadesłanej pracy jest dowolna. Pokażcie nam, czym dla Was jest przyroda ukochanego miejsca. Ważne jest, aby do nadesłanych prac dołączyć opis, dlaczego ten teren jest wyjątkowy.

Konkurs ma również za cel promowanie idei dbania o niezwykłe miejsca w Waszym najbliższym otoczeniu. Zachęcajcie sąsiadów, rodzinę i znajomych, by zwrócili większą uwagę na przyrodę, która czeka kawałek od Was. Jednym ze sposobów może być opublikowanie przygotowanych przez Was prac konkursowych (zdjęć wraz z opisami) w mediach społecznościowych koła, sołectwa, gminy, parafii. To świetny pomysł na zaangażowanie młodzieży w działania KGW. Udostępniajcie posty, możecie też przygotować plakaty. Zaproście do pomocy dzieciaki — na pewno chętnie się w to włączą. Powieście plakaty w widocznych miejscach — na tablicach ogłoszeń, przed budynkiem szkoły, gminy, ośrodka zdrowia. Dzięki takiej akcji więcej ludzi będzie świadomych, jak cenna jest przyroda w najbliższym otoczeniu. Zatroszczmy się o nią razem.

Zgłosić do konkursu można poprzez wypełnienie znajdującego się poniżej formularza lub poprzez wysłanie pracy na adres fundacji razem z wypełnionymi zgodami i formularzem.  Na zgłoszenia czekamy do 10 października. W razie pytań dotyczących konkursu zapraszamy do kontaktu pod adresem email: kontakt@wkolenatury.pl

Konkurs dla kół gospodyń wiejskich cenne za natury

Formularz

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i akceptacje regulaminu, oświadczenia autorki oraz zgody RODO. Jest to konieczne do wzięcia udziału w konkursie. Zapraszamy do zabawy!

Dodaj załączniki:

Maksymalnie 10 plików

Dodaj plik

Nie możesz pozostawić pustego kodu Captcha